Вести што го содржат тагот Русија

Руски клуб остана без познатиот тренер и четири играчи

Сергеј Бебешко и четири играчи од Белорусија го напуштија рускиот клуб Донски Козаци

Прочитај повеќе

Полска не сака да игра со Русија

Квалификации за ЕП Македонија/Словенија/Ц. Гора

Прочитај повеќе

Русија промаши пенал за нерешено

Европскиот првак беше на прагот да ја заврши серијата од 16 победи по ред

Прочитај повеќе

Позитивни се Мандиќ, Муса, Шишкарев...

Ковид хаос на Европското првенство во Унгарија и Словачка

Прочитај повеќе

Русија го прецрта Трефилов

Маркантниот тренер не беше реизбран во новиот состав на Руската ракометна федерација

Прочитај повеќе