Вести што го содржат тагот Русија

Ќе си личат Вардар и Е. Пелистер, руски пивот и во Скопје

Слични тимови градат двата најдобри македонски клуба во пресрет на следната сезона

Прочитај повеќе

Се формира руско-бeлоруска лига

Русија и Белорусија не очекуваат наскоро да продолжат со европските натпреварувања

Прочитај повеќе

Руски пивот доаѓа во Е. Пелистер

Руски пивот следната сезона во Битола

Прочитај повеќе

Србија и Русија нема да играат, Петковиќ на преговори во Москва

Ракометни вести, Петковиќ останува во „зборнаја“, откажани дуели...

Прочитај повеќе

ЕХФ воведе санкции кон Русија и Белорусија

ЕХФ влезе во шемата на сакнционирање на се што е руско и белоруско

Прочитај повеќе