Вести што го содржат тагот Романија

ТРОФЕЈ КАРПАТИ: Романија и Грузија во финале

Трофеј Карпати во машка сениорска конкуренција

Прочитај повеќе

Кадетите без пехар, тој остана за домашната Романија

Јуниорите го освоија второто место на Трофеј Карпати

Прочитај повеќе

Младинците вечерва на пат за Романија

Македонската младинска репрезентација вечерва заминува за Баја Маре каде што ќе учествува на Трофеј Карпати

Прочитај повеќе

Дали е ова крај за Неагу со Романија?

Кристина Неагу заменета со Алисија Гогирла во составот на Романија

Прочитај повеќе

СП ДЕН ЗА ДЕРБИ: Црна Гора против Хрватска

Денеска се играат првите средби од Главната рунда во две групи

Прочитај повеќе