Вести што го содржат тагот Романија

Романците со играчки „проблеми“ пред Македонија

Македонија и Романија имаат извесни кадровски проблеми пред Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Тешка повреда на Костески, Лазаров ќе мора принудно да менува

Најмалку три ракометари се неизвесни за дуелите со Романија на 15 и 16 март

Прочитај повеќе

Женското ЕП во пет држави!

За прв пат, Европско првенство ќе се игра во пет држави

Прочитај повеќе

Романскиот селектор одбра за меч со Македонија

Познат составот и на Романија за дуелите со Македонија во Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

„Пламнаа“ билетите за Романија - Македонија!

Македонската репрезентација ќе игра контролни натпревари што нема да личат на контролни

Прочитај повеќе