Вести што го содржат тагот Романија

Романија со подобро второ полувреме до победа

Сениорскиот тим на Македонија го одигра првиот од двата предвидени дуела со Романија

Прочитај повеќе

Денеска играат три македонски репрезентации

Машките сениорски репрезентации на Македонија денеска ќе играт контролни натпревари

Прочитај повеќе

„А“ тимот без нови измени ќе оди за Романија

Без нови измени, Македонија со 17 ракометари ќе патува на двомечот со Романија

Прочитај повеќе

Лазаров: Шанса ќе добијат сите играчи

Романија е противникот против кој Македонија ќе се подготвува за дуелите со Фарски острови

Прочитај повеќе

И Кузмановски отпадна од акцијата во Романија

Собира на репрезентацијата пред Неделата на ЕХФ и дуелите со Романија

Прочитај повеќе