Вести што го содржат тагот Романија

Ф4 Будимпешта без шампионот, без ЧСМ Букурешт...

Познати четирите учесници на Ф4 турнирот во ЛШ во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Уште еден Хрват ќе игра за Романија

Романците продолжуваат со натурализација на ракометари во машката репрезентација

Прочитај повеќе

Македонија поразена и на вториот меч

Македонија имаше шанса за подобар резултат во Романија, но си ги промаши своите шанси

Прочитај повеќе

Романија - Македонија, Германија - Хрватска, каде да гледате?

Денеска се играат важни натпревари за ОИ. Македнија игра против Романија, контролен меч во Браила

Прочитај повеќе

Романија со подобро второ полувреме до победа

Сениорскиот тим на Македонија го одигра првиот од двата предвидени дуела со Романија

Прочитај повеќе