Вести што го содржат тагот Шах

ЖИМ Коскоска се врати на тронот, ИМ Тони Лазов првпат до титулата

Претставниците на ШК Алкалоид Габриела Коскоска и Тони Лазов станаа државни шампиони на Македонија

Прочитај повеќе

Клучна победа за Коскоска, Лазов со триумф до директен дуел со Панчевски

Отворено првенство, седмо коло

Прочитај повеќе

ШК Алкалоид со нови медали на младинските првенства, промовиран и ШК Мулти Есенс

Викендов во Скопје се играа партиите од државните првенства за 2024 година за млади шахисти во екипна конкуренција

Прочитај повеќе

На 10 март во Скопје ќе се одржи традиционалниот шаховски турнир во забрзан шах на АЛКАЛОИД

Tрадиционален турнир на Алкалоид

Прочитај повеќе

Зимски јуниорски шаховски камп на ШК АЛКАЛОИД, Кирил Николовски на делба на второ место во Параќин

Слободните денови од зимскиот распуст за учениците беа искористени за нови подготвителни активности за младите шахисти на ШК Алкалоид.

Прочитај повеќе