Вести што го содржат тагот Алкалоид

Третата контрола без победник

Трет контролен меч на Алкалоид во Стара Пазова

Прочитај повеќе

Нексе од минус пет до минимална победа над Алкалоид

Алкалоид и денеска водеше со пет гола разлика, но не успеа да ја задржи предноста

Прочитај повеќе

На 10 март во Скопје ќе се одржи традиционалниот шаховски турнир во забрзан шах на АЛКАЛОИД

Tрадиционален турнир на Алкалоид

Прочитај повеќе

Алкалоид го преслуша Нексе

Победа на македонскиот вицепрвак над хрватскиот вицепрвак на контролен меч одигран во Стара Пазова

Прочитај повеќе

Зимски јуниорски шаховски камп на ШК АЛКАЛОИД, Кирил Николовски на делба на второ место во Параќин

Слободните денови од зимскиот распуст за учениците беа искористени за нови подготвителни активности за младите шахисти на ШК Алкалоид.

Прочитај повеќе