Вести што го содржат тагот Алкалоид

Драматично дерби со победа за Алкалоид

Кавадарчани беа блиску до изнрнадување, но бодовите останаа во Автокоманда

Прочитај повеќе

Дерби за крај на второто плејоф коло

Денеска се играат последните натпревари од второто коло во Суперлигата

Прочитај повеќе

СУПЕРЛИГА: Точни термини, судии и делегати за второ коло

Викендов ќе се игр второто коло до македонската Суперлига, Плејоф и Плејаут

Прочитај повеќе

Алкалоид со победа влезе во Плејоф

Алкалоид го совлада Пролет како гостин на првиот меч од суперлигашиот Плејоф

Прочитај повеќе

Играчки промени во Алкалоид

Направени се неколку играчки промени во екипата на Алкалоид

Прочитај повеќе