Вести што го содржат тагот Алкалоид

Вардар ги однесе бодовите од Автокоманда

Вардар со одлично прво полувреме ги реши дилемите на дербито во Автокоманда

Прочитај повеќе

Викендот завршува со големо дерби во Автокоманда

Вечерва се среќаваат Алкалоид и Вардар 1961

Прочитај повеќе

Охрид го доби дербито со Алкалоид

Во седмото одмерување на силите со Алкалоид, екипата на Охрид стигна до својата прва победа

Прочитај повеќе

Алкалоид ги однесе бодовите од Струга

Убедлива победа на лидерот Алкалоид на гостински терен во Струга

Прочитај повеќе

По девет месеци, повторно на терен

Еден од квартетот повредени играчи на Алкалоид повторно е на терен

Прочитај повеќе