Вести што го содржат тагот Алкалоид

Голем чекор на Е. Пелистер кон одбрана на титулата

Многу важна победа на Е. Пелистер во битката за одбрана на титулата

Прочитај повеќе

Суперлига: Два дерби за крај на првиот круг

Денеска два големи дерби натпревари

Прочитај повеќе

Алкалоид и Бутел, одиграа реприза

Ист епилог на двата меча во истата недела

Прочитај повеќе

Алкалоид и Бутел денеска по Ф4

Денеска се игра финалето на групата во Автокоманда

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Алкалоид има голмански талент (Втор дел)

Младиот голман на Алкалоид, одново успеа да измами цела противничка одбрана и да постигне ефектен гол

Прочитај повеќе