Вести што го содржат тагот Алкалоид

Алкалоид запиша три бода од дуелот со Струга

Алкалоид без поголеми проблеми стигна до победа над Струга

Прочитај повеќе

ШК Алкалоид со нови медали на младинските првенства, промовиран и ШК Мулти Есенс

Викендов во Скопје се играа партиите од државните првенства за 2024 година за млади шахисти во екипна конкуренција

Прочитај повеќе

Алкалоид со целиот плен од Кавадарци

Многу важна победа за Алкалоид за излез на Европска сцена

Прочитај повеќе

Суперлигашко дерби денеска во Кавадарци

Денеска ќе се комплетира деветтото коло од Суперлигата

Прочитај повеќе

Алкалоид со три бода од Т. Пролет

Три бода за Алкалоид од дуелот со Пролет

Прочитај повеќе