Вести што го содржат тагот Челинџ

Стартува „Тренерскиот челинџ“, што треба да знаете?

Во недела ќе биде промовирана новата опција на теренот - Да се предизвика судиска одлука

Прочитај повеќе

Пропадна Конго Челинџ, Хансен ги „измами“

Ракометарите на Конго имаа челинџ задача. Да го симнат стегачот од главата на Микел Хансен

Прочитај повеќе

Конго Челинџ: Да се симне стегачот на Микел Хансен

Запознајте го Готје Емвумби, пикерот на Конго. Гарантираме дека нема да го заборавите во следните 10 години

Прочитај повеќе

Куманово по ЛШ, одбра Челинџ Куп

Две женски екипи од Македонија ќе аплицираат за место во Европа

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Младост против Металопластика

Ве враќаме назад во 2004 година кога Младост Богданци се бореше за 1/4 финалето во Челинџ Куп

Прочитај повеќе