Вести што го содржат тагот голман

Барса најде замена за Гонзало Варгас?

Дете на Барса ќе го менува славниот голман кој заминува за Кил

Прочитај повеќе

Место Корнецки, „дете“ ќе му чува грб на Митревски

Преговорите меѓу Порто и Келце запнаа некаде и полскиот голман засега не е на списокот на патници за Порто

Прочитај повеќе

Митревски кандидат за нај голман во Португалија

Македонскиот голман е кандидат за надобар голман во Португалија сезонава, ЛИНК на кој можете да гласате

Прочитај повеќе

Зенга замина од Вардар по две и пол децении

Легендарниот голман по две и пол децении се разделува со црвено црните

Прочитај повеќе

Динамо го откупи Цупара од Веспрем

Динамо Букурешт го откупи договорот на Владимир Цупара

Прочитај повеќе