Вести што го содржат тагот голман

Галевски: Бевме помирни и постабилни

Македонскиот ракомет има нова млада ѕвезда - Иван Галевски

Прочитај повеќе

Е. Пелистер комплетираше нов тандем на голот

Битолчани претставија уште еден нов играч за следната сезона

Прочитај повеќе

Митревски се враќа во Битола

​Актуелниот првак денеска го претстави долгоочекуваното засилување на голманската позиција

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Алкалоид има голмански талент (Втор дел)

Младиот голман на Алкалоид, одново успеа да измами цела противничка одбрана и да постигне ефектен гол

Прочитај повеќе

Галевски: Чест и задоволство да се игра за Македонија

Младиот голман на Алкалоид ќе добие шанса и во сениорската репрезентација

Прочитај повеќе