Вести што го содржат тагот Јапонија

Јасухира се сели во Кувајт

Јапонската машина заминува од Вардар

Прочитај повеќе

Јапонија најде селектор, не е Ивано Балиќ

Шпански тренер ќе ја води Јапонија на ОИ Париз

Прочитај повеќе

ИХФ „дебело“ го казни Бахреин

Знаменосецот на Бахреин мина најлошо

Прочитај повеќе

Хрватска има нов селектор!

Се чека само на официјална потврда дека исландскиот стратег доаѓа на чело на хрватскиот тим

Прочитај повеќе

Хрватска по селектор во Токио! Јапонски рецепт за пат кон ОИ Париз?

Исландскиот тренер наводно е во преговори со ХРС

Прочитај повеќе