Вести што го содржат тагот Селектор

БиХ има нов селектор

БиХ конечно успеа да се договори и да назначи селектор

Прочитај повеќе

Не се пласираше на ЕП пет години и поднесе оставка

Последниот гостин во Скопје имаше голема разделба откако се врати дома

Прочитај повеќе

Отказ за селекторот на Тунис

Нема Париз, нема селекрска фотелја

Прочитај повеќе

Јапонија најде селектор, не е Ивано Балиќ

Шпански тренер ќе ја води Јапонија на ОИ Париз

Прочитај повеќе

Лазаров: Шанса добија нови играчи, задоволен од ангажманот и желбата

Македонија одигра два контролни натпревари во Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе