Вести што го содржат тагот Словенија

Јанц и Габер за пат кон ЛОИ Париз

Словенија комплетна ќе го дочека март и решачките битки за ОИ

Прочитај повеќе

Алкалоид со победа се враќа дома

РК Алкалоид комплетираше уште една фаза од подготовките за престојната сезона

Прочитај повеќе

Не дојде во Вардар, ама доаѓа во Е. Пелистер!

Словенечкиот бек е првото странско засилување за шампионскиот Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Словенец место Палмарсон во Алборг

Данскиот Алборг, сепак, ќе има Словенец за централен бек следната сезона, но тоа нема да биде Домен Макуц

Прочитај повеќе

Словенија со нов „лик“, ја разби Црна Гора

Се сменија силите во однос на 2022 година, кога Црна Гора беше сензација

Прочитај повеќе