Вести што го содржат тагот Словенија

Словенија оди на ОИ, извиси Црна Гора

Словенија ја совлада Црна Гора и се пласираше на ОИ Париз

Прочитај повеќе

Нов клуб за Словенецот Доленец

Словенецот ќе има нов француски клуб

Прочитај повеќе

Лазаров задоволен, реални се шансите за пласман на ЕП

Македонија денеска ги дозна противниците во Квалификациите за ЕП 2024

Прочитај повеќе

Шпанија ги однесе Словенците на ОИ Париз

Сѐ уште постои фер плеј, Шпанија подобра од Бразил, а Словенија ќе оди на ОИ

Прочитај повеќе

ОИ Париз: Словенците чекаат фер плеј од Шпанија

По две одиграни кола во Квалификациите за ОИ во Гранољерс

Прочитај повеќе