Вести што го содржат тагот Алборг

Барса е нов шампион! Хансен без пехар ја заврши кариерата

Барса го доби големото финале

Прочитај повеќе

Денеска е ден за финале, каде да гледате?

Кој ќе биде новиот шампион ќе дознаеме вечерва

Прочитај повеќе

Детронизирање: Шампионот е аут, Алборг во финале

Алборг во финале, Магдебург ја губи шампионската титула

Прочитај повеќе

Веспрем е елиминиран од ЛШ!

Алборг прв верификуваше учество на Фајналфор турнирот во Келн

Прочитај повеќе

Веспрем на среќa и мускули до „минималец“

Одигран и третиот 1/4 финален натпревар од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе