Вести што го содржат тагот Висла Плоцк

Пресврт на Порто, Митревски одмораше

Први бодови на Порто во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Три Германци и Висла на Фајнал фор

Одиграни 1/4 финалните натпревари од Европската лига

Прочитај повеќе

Металург го одработе своето со Висла

Висла Плоцк со две високи победи го заокружи двомечот со Металург

Прочитај повеќе

ЕХФ го одложи следниот меч на Металург

ЕХФ го одложи мечот Металург - Висла Плоцк

Прочитај повеќе