Вести што го содржат тагот Бешикташ

Легендарен меч се одигра во Турција

Броките запишани зад дуелот на Бешикташ и Сакарија не се гледаат често на ракометен меч

Прочитај повеќе

Бешикташ носи и втора ѕвзеда?

По ангажманот на Седрик Сориндо, турскиот клуб наводно заинересиран и за поранешен ракометар на Вардар

Прочитај повеќе

Не помогна и Сориндо, Бешикташ пред ЕХФ Куп елиминација

Одиграни се првите натпревари од 1/8 финалето на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Сориндо ќе игра во Турција

Поранешниот репрезентативец на Франција на залезот од кариерата ќе игра во Турција

Прочитај повеќе

Бешикташ поразен во Супер Куп

Актуелниот шампион на Турција вечерва загуби на Супер куп натпреварот

Прочитај повеќе