Вести што го содржат тагот Ждрепка

Ѓорче Петров ќе дознае кој му стои на патот до финале

Утре во Виена ќе се одржат две ждрепки за ЕХФ Европскиот Куп

Прочитај повеќе

Ѓ. Петров чека противник за 1/4 финале

Македонскиот тим во вторник ќе го дознае противникот за 1/4 финалето на ЕХФ Европскиот Куп

Прочитај повеќе

ЖДРЕПКА: Познати паровите во Куп на Македонија

Куп на Македонија, парови

Прочитај повеќе

Супер глоуб: Силниот Калеј го одбра Магдебург

Извршена ждрепката за групната фаза на 16 Супер Глоуб

Прочитај повеќе

Алкалоид утре ќе дознае со кои ривали ќе дели мегдан

Алкалоид утре ќе ги дознае противниците за групната фаза на Европската лига. Противниците од групата ќе ги дознае и Вардар кој пред себе има и едно коло квалификации

Прочитај повеќе