Вести што го содржат тагот Ждрепка

Нова ждрепка за Македонија во март

Почнува новиот циклус за ЕП 2024, Македонија чека противници во квалификациите

Прочитај повеќе

На СП од трет шешир, би играле на Јадран?

Еден пример како би изгледало СП 2025 за Македонија

Прочитај повеќе

ЛИНК: Ждрепка за бараж за СП, каде да гледате?

Македонија денеска ќе го добие противникот за бараж квалификациите за СП 2025

Прочитај повеќе

Нов бараж, нов крстопат за Македонија

Македонија утре ќе го дознае противникот во баражот за пласман на СП 2025

Прочитај повеќе

Ѓ. Петров го дозна патот до финале на ЕХФ Куп

Македонскиот претставник во ЕХФ Европскиот Куп го дозна патот до крајот на натпреварувањето

Прочитај повеќе