Вести што го содржат тагот Ждрепка

Кадетите и Јуниорите ги добија „шеширите“

М18 и М20 репрезентациите ги добија шеширите, во четврток ќе ги добијат и противниците за ЕП 2024

Прочитај повеќе

Како ги спои среќата кандидатите за пехар во ЕХФ Куп?

Одредени паровите за ЕХФ Европскиот Куп

Прочитај повеќе

Нова ждрепка за Македонија во март

Почнува новиот циклус за ЕП 2024, Македонија чека противници во квалификациите

Прочитај повеќе

На СП од трет шешир, би играле на Јадран?

Еден пример како би изгледало СП 2025 за Македонија

Прочитај повеќе

ЛИНК: Ждрепка за бараж за СП, каде да гледате?

Македонија денеска ќе го добие противникот за бараж квалификациите за СП 2025

Прочитај повеќе