Вести што го содржат тагот Ждрепка

ИХФ потврди: Македонија не е сместена во група, одиме во ждрепка

Македонија не е поканета да биде гостин во група на СП. Можеби ќе играме во Данска или Норвешка на мундијалот во јануари 2025

Прочитај повеќе

СП 2025: Ќе нѐ извиси ли ХРС? Македонија оди во ждрепка?

Македонија би можела мундијалот да го игра и во Скандинавијата

Прочитај повеќе

Во кој шешир сме и кого ќе избегнеме на СП?

Многу работи се во рацете на трите домаќини

Прочитај повеќе

Кој против кого на Ф4 во Келн и Будимпешта?

Извлечени се полуфиналните парови во Лигата на шампионите во машка и женска конкуренција

Прочитај повеќе

Ждрепка за ЕП 2024, каде да гледате?

Македонија денеска ќе ги дознае противнците за ЕП 2024

Прочитај повеќе