Вести што го содржат тагот Ждрепка

Алкалоид носител, Охрид втор шешир, Тиквеш доби место во ЕХФ Куп!

Каква ќе биде судбината на машките екипи во ЕХФ Куп претстојната сезона

Прочитај повеќе

Ѓ. Петров почнува од прво коло квалификации

Ѓ. Петров ќе има две квалификациски кола за пласман во групната фаза на Европската лига

Прочитај повеќе

Како изгледаат шеширите во Лигата на шампионите?

Утре ќе се одржи ждрепката за Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Македонија ќе игра во Хрватска на СП!

Македонија ги доби противниците за СП 2025

Прочитај повеќе

ЖДРЕПКА ЗА СП: Македонија добива противници, каде да гледате?

Македонија добива противници. Денеска ќе се одржи ждрепката за СП 2025 во Хрватска, Данска и Норвешка

Прочитај повеќе