Вести што го содржат тагот Ждрепка

СП 2025: Ќе нѐ извиси ли ХРС? Македонија оди во ждрепка?

Македонија би можела мундијалот да го игра и во Скандинавијата

Прочитај повеќе

Во кој шешир сме и кого ќе избегнеме на СП?

Многу работи се во рацете на трите домаќини

Прочитај повеќе

Кој против кого на Ф4 во Келн и Будимпешта?

Извлечени се полуфиналните парови во Лигата на шампионите во машка и женска конкуренција

Прочитај повеќе

Ждрепка за ЕП 2024, каде да гледате?

Македонија денеска ќе ги дознае противнците за ЕП 2024

Прочитај повеќе

Македонија утре добива противници за ЕП 2024!

Утре ќе се одржи ждрепката за женското ЕП 2024

Прочитај повеќе