Вести што го содржат тагот СЕХА

Е. Пелистер поразен од Војводина

Македонскиот првак заврши на четвртото место на СЕХА Ф4 турнирот во Турција

Прочитај повеќе

Е. Пелистер - Војводина, КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ!

Е. Пелистер игра меч со Војводина, КЛИКНИ и ГЛЕДАЈ

Прочитај повеќе

Е. Пелистер „рамноправен“, но Веспрем оди во финале

Битолчани одиграа солиден натпревар, но реално не беа блиску до изненадување

Прочитај повеќе

СЕХА: Мешков Брест ја разби Војводина

Белорусите и покрај санкциите задржаа силен ракометен тим

Прочитај повеќе

Денеска, Е. Пелистер против Веспрем

СЕХА Ф4 „Турнир на пријателство“. Битолчани на тежок тест денеска

Прочитај повеќе