Вести што го содржат тагот Целје

Веспрем - Целје, Келце - Загреб, каде да гледате?

Осмото коло од Лигата на шампионите ќе биде комплетирано денеска

Прочитај повеќе

Војводина го купува бисерот создаден во Металург

Војводина се договорила со словенечкиот клуб за трансфер

Прочитај повеќе

Стефан Додиќ го менува Загреб со Целје

Нов трансфер на ракометарот кој израсна во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Денеска: Кил со Целје, Загреб со Магдебург, каде да гледате?

Почнува финалната разврска во групната фаза од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Ја „имаа“ Барса, ама немаа храброст!

Целе беше на чекор до сензација, сѐ што му требаше беше среќа и храброст

Прочитај повеќе