Вести што го содржат тагот Црна Гора

Преку Струга и Вардар се скрасија во Шведска

Црногорските ракометари лесно наоѓаат трансфери низ Европа

Прочитај повеќе

Екс играч на Металург ја заврши кариерата

Пикерот што еден период мина во „Автокоманда“ реши да престане да игра

Прочитај повеќе

Црногорската ѕвезда се сели во Луцерн

Швајцарците го добија потписот на Црногорецот

Прочитај повеќе

Хрватска легенда ќе ја води Црна Гора

По заминувањето на Зоран Рогановиќ, Црна Гора реши да назначи хрватски голман за селектор

Прочитај повеќе

Црногорците му доделија нов мандат на претседателот

Задоволни од добрите резултати на репрезентациите, едногласно му ја доделија довербата по втор пат на истиот човек

Прочитај повеќе