Вести што го содржат тагот Повреда

Митревски повреден Кизиќ добива шанса

Македонската репрезентација денеска без капитенот

Прочитај повеќе

Норвешка остана без Магнус Род

Загубија бод и еден десен бек

Прочитај повеќе

ЕП 2024: Германија остана без уште една ѕвезда

Уште еден ракометар на Германија вон строј пред почетокот на ЕП

Прочитај повеќе

Конечен список за ЕП, отпадна еден играч

Македонската репрезентација во Дизелдорф ќе патува со 18 ракометари

Прочитај повеќе

Германија остана без важен играч пред ЕП

Бекот на Хановер се повреди и нема да може да настапи на ЕП

Прочитај повеќе