Вести што го содржат тагот Повреда

Победа на Келце во сенка на повредата на Олејничак

Минимална победа на Келце над европскиот шампион

Прочитај повеќе

Завршена е сезоната за Стефан Додиќ

Поранешниот играч на Металург нема да го видиме на терен до крајот на сезоната

Прочитај повеќе

Магнус Род откажа настап на ОИ Париз

Норвешкиот бек планира летово да го мине во друг правец - комплетно заздравување

Прочитај повеќе

Крај на сезоната за Куни Моралес

Повредата на Кубанецот ќе се санира со операција

Прочитај повеќе

Шок за Келце: Тешка повреда на важен играч

Пола екипа на Келце е надвор од терен

Прочитај повеќе