Вести што го содржат тагот Македонија

Актуелно

СП Македонија: Денешен распоред и резултати

Денеска се играат натпревари од второто коло од Светското јуниорско првенство во Македонија

Прочитај повеќе

Селекторот Јанев направи принудна измена

Селекторот на Македонија мораше да направи една принудна измена во пресрет на натпреварот со Исланд

Прочитај повеќе

Македонија убедлива против САД на стартот на СП

Македонските јуниорки со победа го отворија мундијалот

Прочитај повеќе

Јанев: Прва цел е да ја минеме групата

Македнската јуниорска репрезентација е домаќин на Светско првенство (19-30 јуни)

Прочитај повеќе

Македонија со осум екипи кон Европа

Пет машки и три женски екипи изразија подготвеност да играат во Европските купови следната сезона

Прочитај повеќе