Вести што го содржат тагот Украина

Кавадарчани донесоа странски пикер

Кавадарчани промовираа нов ракометар

Прочитај повеќе

Македонија потфрли и се збогува со СП

Македонија избегна тотално фијаско, но сеедно се збогува со можноста да игра на СП

Прочитај повеќе

Македонија на сѐ или ништо за пласман на СП

Македонија денеска на неутрален терен ќе брка разлика од минус два гола за пласман на СП

Прочитај повеќе

Македонија со минус два ќе патува на реванш

Прв дуел од двомечот за пласман на СП 20203 меѓу Македонија и Украина

Прочитај повеќе

Денеска Македонија игра за пласман на СП

Репрезентацијата на Македонија денеска се срежава со Украина на првиот бараж натпревар за пласман на СП

Прочитај повеќе