Вести што го содржат тагот Кил

ЛШ: Е. Пелистер во Кил, каде да гледате?

Денеска ќе се комплетира 12 коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Колку чини да се гледа Е. Пелистер во Кил?

Германците имаат убава математика од секој одигран натпревар

Прочитај повеќе

Шест пати дневно го бараа Гидсел, но купија друг „ѕвер“

Кил нема долго да жали за пропуштената можност

Прочитај повеќе

Мечот на неделата беше „лудница“ натпревар

Мечот на неделата на ЕХФ, беше полн погодок

Прочитај повеќе

Раскинаа Кил и Винсен Жерар

Францускиот голман не успеа да се рехабилитира

Прочитај повеќе