Вести што го содржат тагот Кил

Магдебург го среди Кил, Зендер му даде 15 гола на Вецлар

Тргна пролетниот дел од Бундеслигата

Прочитај повеќе

Дувњак доби нов договор во Кил

Партијата против Берлин покажа дека не е за старо железо

Прочитај повеќе

Кил е најлудата вртелешка во Европа

Четири натпревари за девет дена во кои беа и на врвот и на дното

Прочитај повеќе

ЏИН НА КОЛЕНА: Кил рушеше негативни рекорди

Данскиот Алборг славеше неочекувано висока победа над Кил во Германија

Прочитај повеќе

Кил веќе заостанува цели 10 бода!

Германскиот првак по само осум кола, заостанува 10 бода зад лидерот на табелата

Прочитај повеќе