Вести што го содржат тагот Кил

Дали Кил го круниса Магдебург?

Кил одигра нерешено во Берлин и им стави сопка на „лисиците“ во трката за шампионската титула

Прочитај повеќе

Кил купи „убиствено“ крило

Новиот играч на Кил, на 21 годишна возраст ја однесе Унгарија на Олимписки игри

Прочитај повеќе

Кил купи крило од Унгарија

Јуниорски репрезентативец влезе во радарот на големиот Кил

Прочитај повеќе

Пелистер без шанси против Кил

Нов, 12 пораз на битолчани во ЕХФ Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Пјеховски денеска ќе дебитира за Е. Пелистер

Полскиот играч кој неодамна потпиша за македонскиот првак, денеска прв пат ќе го видиме на терен

Прочитај повеќе