Вести што го содржат тагот Кил

Кил купи „убиствено“ крило

Новиот играч на Кил, на 21 годишна возраст ја однесе Унгарија на Олимписки игри

Прочитај повеќе

Кил купи крило од Унгарија

Јуниорски репрезентативец влезе во радарот на големиот Кил

Прочитај повеќе

Пелистер без шанси против Кил

Нов, 12 пораз на битолчани во ЕХФ Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Пјеховски денеска ќе дебитира за Е. Пелистер

Полскиот играч кој неодамна потпиша за македонскиот првак, денеска прв пат ќе го видиме на терен

Прочитај повеќе

ЛШ: Е. Пелистер во Кил, каде да гледате?

Денеска ќе се комплетира 12 коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе