Вести што го содржат тагот Супер лига

Алкалоид повторно со 40+ гола

Уште една победа со многу постигнати голови за дебитантот во Супер лигата

Прочитај повеќе

Вардар (Н) се врати од минус седум за победа, херој - Ангелов

Петар Ангелов Диви одбрани пенал во последната секунда за прва победа на Вардар Неготино

Прочитај повеќе

Алкалоид без проблеми против Куманово

Лесни бодови за Алкалоид. Куманово на -30

Прочитај повеќе

Нови три бода за Алкалоид, Прилеп немоќен во Скопје

Алкалоид подобар од Прилеп. Продолжува успешната серија на дебитантот во Супер лигата

Прочитај повеќе

Викендов се игра Супер лига, каде да гледате?

Денеска и утре се игра првото коло од вториот круг, односно осмото коло од машката Супер лига

Прочитај повеќе