Вести што го содржат тагот Бараж

Македонија оди на СП 2025!

Комплетиран е бараж дуелот меѓу Македонија и Фарски

Прочитај повеќе

Словенија преку пенали на СП, Грција елиминирана

Одиграни првите реванш дуели од баражот за СП

Прочитај повеќе

Испадна Естонија, денеска жешко низ цела Европа

Денеска ќе биде комплетирана квалификациската етапа за пласман на СП Хрватска, Данска и Норвешка

Прочитај повеќе

Кикснаа сите Ју-републики

Не се прославија репрезентациите од Југославија во првите бараж натпревари

Прочитај повеќе

Словенија и Полска поразени дома

Домашни порази на две познати репрезентации

Прочитај повеќе