Вести што го содржат тагот Катар

Од Фарски во Хановер виа Катар

Цената на играчите на Фарски Острови и натаму расте

Прочитај повеќе

Злато за Катар на Азискиот шампионат

Катар со нов селектор до прво златен медал

Прочитај повеќе

Нов мундијал на Блискиот исток?

Катар е најдобриот организатор на Светско првенство досега. Но, можеби нема уште долго да биде сопственик на „таа“ титула

Прочитај повеќе

Дутра и Капоте направија трансфери во ист тим

Катарскиот клуб состави екипа за Азискиот шампионат

Прочитај повеќе

Направи трансфер на 43 години!

Летонскиот Исланѓанин уште не ја завршил кариерата

Прочитај повеќе