Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

Без Гурбиндо и Кудуз , но со Њокаси во Норвешка

Вардар е само нешто малку подобар од нас на хартија, велат Норвежаните

Прочитај повеќе

Титули прославија Алборг и ППД Загреб

Данскиот дрим тим во најава, се спаси од проблеми. ППД Загреб покажа кој е „газда“ во Хрватска

Прочитај повеќе

Кој ќе игра во ЛШ следната сезона?

Како ќе бидат поделени местата во Лигата на шампионите следната сезона

Прочитај повеќе

Од Европска лига во Лига на шампиони?

Претседателот на ЕХФ, Михаел Видерер во интервју за германски медиум најави дека е можно во Европската лига да има голема премија

Прочитај повеќе

Нант: Среќни сме што Лазаров останува

Претседателот на Нант официјализираше дека Кирил Лазаров ќе игра уште една сезона

Прочитај повеќе