Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

Вардар со голема победа во Монпеље!

Голема победа на Вардар на гостувањето во Монпеље

Прочитај повеќе

ЛШ повторно со 24 екипи?

Следниве месеци ќе се анализира и договара како ќе изгледа Лигата на шампионите од сезоната 2023/24

Прочитај повеќе

Што му треба на Вардар во последните четири кола

Каков е распоредот на ЛШ до крајот?

Прочитај повеќе

И Мешков се разбуди и го загрозува Вардар

Мешков Брест му откина планиран бод на Монпеље и теоретски остана во игра за елиминациите

Прочитај повеќе

Вардар добар, но бодовите за Кил

Германците не доминираа, но го освоија двата бода

Прочитај повеќе