Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

Денеска во ЛШ: Митревски против Веспрем

Денеска ќе се играат натпревари од второто коло од Лигата на шампионите во машка конкуренција

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Топ 5 голови од Лигата на шампионите

Топ 5 голови од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Висла се враќа во ЛШ, се „офајди“ и Целје

ЕХФ денеска ги додели вајлд картите за следната сезона во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

ШОК во Алборг: ГОГ е нов шампион!

ГОГ е новиот првак на Данска. Алборг на домашен терен ја загуби титулата

Прочитај повеќе

ЕХФ ќе има вајлд карти за делење во ЛШ

Како би изгледала ЛШ ако денеска завршат првенствата

Прочитај повеќе