Вести што го содржат тагот Лига на шампиони

Македонија и следната сезона во Лига на шампиони!

Македонија ќе има тим во најсилното европско натпреварување и следната сезона

Прочитај повеќе

Ф4 Будимпешта: Каде да гледате?

Денеска почнува Ф4 во женската Лига на шампиони

Прочитај повеќе

ЕХФ ја одби жалбата на Келце

Келце го доби одговорот што сите знаеја дека ќе го добие

Прочитај повеќе

Кил со десетка оди на Ф4 во Келн!

Кил изведе голем подвиг и избриша негатива од девет гола разлика

Прочитај повеќе

Карабатиќ се збогува со Европа! Каде да гледате?

Последен меч во кариерата на европската клупска сцена

Прочитај повеќе