Вести што го содржат тагот Веспрем

Шок за Веспрем, „пола“ ПСЖ пресилен за Загреб

Одиграни два натпревари од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Официјално: Ремили во Веспрем

Францускиот ас замина од Келце и наскоро ќе го гледаме во дресот на Веспрем

Прочитај повеќе

Трансфер бомба во Веспрем

Првиот трансфер од Келце е во Веспрем, но не е Андреас Волф

Прочитај повеќе

Андреас Нилсон заврши со Шведска

Откако не влезе на скратениот список, пикеро на Веспрем крена раце од репрезентацијата

Прочитај повеќе

Крај на сезоната за Омар Јахија

Пех за Веспрем и за Египет

Прочитај повеќе