Вести што го содржат тагот Веспрем

Бесни фанови: Ќе си играте во празна сала

Фановите на ПИК Сегед не можат да се помират со поразот од ривалот Веспрем

Прочитај повеќе

Историско фијаско на ПИК Сегед

Во нокаут меч од Лигата на шампионите се сретнаа Пик Сегед и Веспрем

Прочитај повеќе

Денеска: Сегед vs Веспрем, Висла vs Нант, каде да гледате?

Денеска почнуваат елиминациите во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Ненадиќ замина за да дојде Русин

Потврдена причината за разделбата меѓу Веспрем и Петар Ненадиќ

Прочитај повеќе

Ненадиќ место Никола Карабатиќ

Парижаните го искористија своето право да ангажираат медицински џокер

Прочитај повеќе