Вести што го содржат тагот Веспрем

Нексе носи уште еден топ играч!

ППД Загреб следната сезона ќе биде на многу сериозен испит. Нексе се засилува со многу подобри играчи

Прочитај повеќе

Веспрем со младинци во СЕХА!

Регионалниот шампионат доби удар по реномето

Прочитај повеќе

Веспрем - Сегед и ГОГ - Алборг, каде да гледате?

Денеска се играат и два меча од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Бесни фанови: Ќе си играте во празна сала

Фановите на ПИК Сегед не можат да се помират со поразот од ривалот Веспрем

Прочитај повеќе

Историско фијаско на ПИК Сегед

Во нокаут меч од Лигата на шампионите се сретнаа Пик Сегед и Веспрем

Прочитај повеќе