Вести што го содржат тагот Веспрем

Динамо го откупи Цупара од Веспрем

Динамо Букурешт го откупи договорот на Владимир Цупара

Прочитај повеќе

Веспрем го симна Сегед од тронот

По пауза од три години, Веспрем повторно е првак на Унгарија

Прочитај повеќе

Веспрем и Алборг го возвратија ударот

Ќе се играат мајсторки во Данска и Унгарија за шампионска титула

Прочитај повеќе

Веспрем е прв (барем) на една листа на ЛШ

Унгарскиот тим е рекордер по бројот на настапи во Топ 8, а е без титула во ЛШ

Прочитај повеќе

Келце го разби Веспрем

Познат и третиот учесник на Фајнафор-турнирот во Келн

Прочитај повеќе